rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

you are dealt one card from a standard 52-card deck
Figurative language is used in poetry to a Create vivid imagery b Set the mood and tone c Deliver the theme to the reader d All of the above***** My answer
how does a writer create unease with negative diction
Analyze the ways in which farmers and industrial workers responded to industrialization in the Gilded Age (1865-1900).
Is little available food a characteristic of Athens, Sparta, or both?
What specialist would care for the trachea?
Analyze the effect of the French and Indian War and its aftermath on the relationship between Great Britain and the British colonies. Confine your response to t
Which statement is true of creole dialect? A.its use is restricted to legal and official contexts. B.it is spoken exclusively on a small, remote island. C.its v
I need help with my homework :/
The republics of the USSR declared themselves: satellites counties independent countries a federation