srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

You travel by express Greyhound bus from Indianapolis, IN to Tampa, FL; this is a distance of 1,070 miles. With no stops, the trip takes 16 hours. What is the a
whate are the answers
Differentiate between a pure substance and a mixture and provide examples
Also known as the novice phase. Early adulthood Middle adulthood Young old Middle old Late adulthood Old old
Please answer the question on the picture
Rewrite in simplest rational exponent from √x × [tex]\sqrt[4]{x}[/tex]
please help me with this problem​
Which IT job role would most likely direct the activities of the Web development team in a large organization?This task contains the radio buttons and checkboxe
Write an essay about exercise and health. Remember to use different phrases to show the reader what is fact and what is opinion. Don't forget to give your essay
What are your thoughts on the Basquate painting in going for $110.5 million