srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Nessca solutions inc. has recently created a hardware and software system for transmitting data among different departments within nessca solutions inc. the sys
Find four consecutive positive integers such that the product of the first and fourth is four less than twice the first multiplied by the fourth.
When you hear the word decahydrate, what number should be written in front of the formula for water?
Which is the equation of the trend line that can be generated by using the data from year 1 and 5?
Which lines in this excerpt from Shakespeare's Romeo and Juliet foreshadow the tragic fate of Romeo and Juliet?
plzzz help What is the distance between P(-3, -2) and Q(5, -2)?
What positive number is twice it's own square
will give brainliest answer to whoever gets it first Based on the following quote, create an essay outline, a first draft and a final draft of a five paragraph
What is the area of triangle FGH? Round your answer to the nearest tenth of a square centimeter.
For resonance forms of a molecule or ion, ________.