kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Mary ran miles on Monday. On Wednesday, she ran times as far as she ran on Monday. Which best describes how far Mary ran on Wednesday? A:Mary ran less than 1 1/
This is a long question but here it is - How does this attempt to limit of immigration from Muslim countries seem similar or different from the limits on Europe
WILL MARK BRAINLIEST!How does an enzyme help a reaction to occur in the cell?It gives the reaction more energy.It increases the amount of energy needed.It takes
PLEASE HELP WILL REWARD 100 POINTS You are still debating about the two different computers. If you are paid $10.00/hour and your deductions are FICA (7.65%), f
A quadrilateral has two angles that measure 120° and 140°. The other two angles are in a ratio of 2:3. What are the measures of those two angles?
Which word signals that a contrast is being made? ing a black pulling Ofish O but something O swirling
3. What is one example of irony from "The Boys' Ambition"?
what is the perimeter of RSTUV?
Do you think feelings of egalitarianism exist in the United States today? Explain
also with this! i need help with this too