kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Suggest some ways in which you might determine whether a particular water solution contains an acid or a base.
The median weekly income for someone with a high school diploma was $678.00. If they continued their education and obtained a bachelor's degree, their median we
What is the wavelength of an electromagnetic wave? a The number of waves that pass a point in a certain amount of time. b The distance a wave can travel through
Suggest some ways in which you might determine whether a particular water solution contains an acid or a base.
All of the following would be considered examples of employer postretirement benefits EXCEPT a. social security. b. dental care. c. tax services. d. medical car
i need help with the second part of the question please helppp!!! will give brainliset
An object of mass m is oscillating with a period T. The position x of the object as a function of time is given by the equation x(t)=Acosωt . The maximum net fo
A principal of a large high school wants to estimate the true proportion of high school students who use the community's public library. To do so, he selects a
what is 247*367 can you please help
_____is the rate of change of displacement​