kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

How does the area of the triangle relate to the area of the square? Please Explain!!! I really don't get it!
U.S. Constitution Florida Constitution Legislative branch is called Congress Legislative branch is called Legislature Established post offices Required an elect
who wrote the Declaration of Independence
Select all choices that apply. Mark the statement if it accurately describes Isaac Newton’s achievements. A. His theory of universal gravitation revolutionized
solve 64x^3 +1 =0 the back of the texts books gives me the answers -1/4 and 1 plus or minus i√3 all over 8 I understand where the -1/4 comes from . I just don'
How do you find the answer to 6*3pi but in pi form?
What do you think is Pericles greatest accomplishment
Bacteria are very small single-celled organisms that lack a nucleus. Although bacterial cells are less complex than the cells that make up the human body, bacte
How does meiosis I differ from meiosis II
what was unknown in europe before european explorers visited the americans