kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

The longest part of a motor neuron is likely to be the synapse. cell body. axon. dendrite.
3. What was the status of women in Trojan society? What was their role in the family and during war?
Your family is driving to Disney which is 1000 miles away The first day your family drives 600 miles in 10 hours and the second day they drive the remaining dis
if something is worth 3 points on a mutiple choice, can i put 4 answers?
write the transitional metals and their electronic configuration​
For a population with μ = 60 , X=81, and σ = 12. Find the z-score for 81.
Please answer all 3 questions I will give brainliest if I can if ur right!
what is the full form of UNICEF​
list Eight figure of speech and Give three Examples of Each​
The USD appreciates 2% versus the JPY. The USD appreciates 4% versus the MXN. What is the approximate appreciation or depreciation we might see in the JPY/MXN c