Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

Juan is studying fossils. His teacher wrote the following statements on the board and asked the students to put them in the correct order to describe how fossil
How is a serious play with an unhappy ending classified? a comedy a tragedy a history?
Harriet found some boxes of books in a closet. She had 2 boxes of adventure stories, 2/5 of a box of mysteries, and 1/5 of a box of comic books. How many boxe
Ross Perot was a third party candidate.TrueFalse
Wisdom to the wise man is an uncommon degree of common sense. Do you agree? (Not an assignment, I simply just want your opinion)
Which safety rule is MOST important when smelling the product of a chemical reaction? Question 5 options: Hold with tongs Use a wafting motion Wear closed-toed
what is most abundant component of air by volume?A.nitrogen B.oxygen C.hydrogen D.ozone
Coach Jenson bought 15 shirts for $180 for the basketball team. What was the unit cost, in dollars, per shirt?
Tony and Ted went fishing. Tony caught 78.29 pounds of fish, and Ted caught 59.36 pounds of fish. How many total pounds of fish did Tony and Ted catch? A)
what are Millar's arguments against those who claim that the Roman Republic was a "top down" system?