Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

A jar contains 4 blue, 11 pink, 5 red, and 6 orange jellybeans. Once is selected, replaced, then another is selected. Find P(blue, then red) really need this co
what is the oxidation number of Na2So4
What are two possible labels (units) that could be used when calculating average speed?
Monica has $20. She needs to buy a gallon of milk that costs $2. 50. She also wants to buy yogurt, which costs $1. 20 a cup. What is the greatest number of cups
Identify the difference between the underlined adjective words in the following sentences -
which word describes someone who readily accepts new and different ideas? creative, open-minded, honest, skeptical
Type the spelling word that has a silent p. adequate sufficient to satisfy a requirement or meet a need advertisement a public notice published in the press or
Which of the following is NOT common of elite Shang burials? A. Objects of wealth B. Large, above ground mausoleums C. Elaborate pit tombs D. Builders buried al
The circumference of a circle is 15π units. How many units long is its diameter? (Use only the digits 0 - 9 and the decimal point, if needed, to write the answe
In eukaryotes, the citric acid cycle occurs in the _______, and the electron transport chain in the _______.