giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what integer does the square root of 18 lie between
Spain has coastline on which of the following sides?a.northernc.southernb.easternd.all of the above
What is the solution of 6x2/3=24
What is the estimate for 403,446+396,755 help please
what is the answer to 4/7 x - 3 =6
why did general MacArthur address congress after he was fired.?
Show two ways to decompose the number 749
36/b-3=0 find the solution of this equation.
What is the answer to 7- 5/3c=22
A Japanese beetle has length between 0.3 and 0.5 inches.Find two lengths that are within the given span. Write them as fraction in simplest form?PS NO ONE HAS D