giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who established the peoples Republic of China in 1949
The delegates of the Second continental congress who were ready to declare independence were from which area? A. New England B. The southern colonies C. Queb
At River Bank, checking account customers earn 0.75% interest a month on their account balances, pay no service fees for writing checks, and pay a monthly $2.00
PLEASE HELP WITH NUMBER 11 ASAP!!!! (Please show how you got the answer)
What is a rational economic decision? A) One in which there are no opportunity costs. B) One in which marginal benefits exceed marginal costs. C) One in which m
Which of the following is an example of the pull factor known as economic migration? a. Better educational opportunities pulling people towards a new country b.
write 3 sentences about an animal of your choice
What is the difference between the equations of a vertical and a horizontal line?
Which statement from the declaration of independece best reflects the enlightment ideas of popular sovereignty
Researchers determine that the biodiversity in a woodland region is declining. They identify two major threats to the region's biodiversity, a method to address