caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

The area of a circle is given as 24π. What is its radius?
As transformações estão presente em nosso cotidiano, elas nunca param de acontecer, na sua maioria invisível a olho nu.Quais critérios é preciso observar para i
Which list orders the angles of triangle ABC from smallest to largest measure?
A typical ruby-throated hummingbird weighs approximately 3.1g. What proportions of its body weight does a ruby-throated hummingbird emit in carbon dioxide?
Why is Syria such a broken country? Bullet point ideas, remember human and physical Geography.
Stevie and Michael share their profit in a ratio 3:5. Stevie gets £120 more than Michael. How much profit did they make altogether?
tion3 4 56Which of the following is a correct statement?The form of carbon found in the atmosphere is callOO Life as we know it could exist on Earth without car
Please answer this correctly
Please answer this correctly
Marlon earns 1500 dollars each month he pays rent of 525 dollars each month Find the amount he pays in rent as a percentage of his earnings.