caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

How many reflection lines are there in a rotation and how are they related? Select the correct response: 3 intersecting lines 2 parallel lines 2 intersecting li
David bought a computer that was 25% off the regular price of $1,080. If an8% sales tax was added to the Cost of the computer what was the total price David pay
Write the ion symbol for an atom with the given number of protons and electrons. 55 protons and 54 electrons
An element in Group 6A (16), period 3 would have which of the following properties?
What type of scripts can tap in to your mobile device’s GPS location, which can then be used in a game? geo-location scripts geo-level scripts heightmap scripts
Find the quotient.7/8 ÷ 2 1/4 WILL GIVE 30 POINTS ​
right triangles to find the exact length of: T 30° 14 in a) TI = in 60° R
I want to know the answer of these questions and the questions are 2 + 7 6 + 4 2 + - 7 - 2 + 7 - 2 + - 7 6 + - 4 - 6 + 4 - 6 + -4
How come the human body does not absorb water completely? In other words; why is it that even though the water could be the best possible in terms of purity, th
if this strand is replicated what is the complementary strand that is produced​