ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

A property in Redondo Beach sold for $13,295,500. What are the documentary transfer tax stamps ?
A material's ability to allow heat or electricity to flow through it... How well a material shines or reflects light... The amount of matter is inside an object
In the United Kingdom, the head of government- the Prime Minister- takes office as the leader of the majority party in Parliament, or as the head of the majori
In white phosphorus, P atoms are joined into P4 molecules. White phosphorus is commonly supplied in chalk-like cylindrical form. Its density is 1.823 g/cm3. For
Which statement about reaction rates is true? (A)Changing the temperature cannot speed up a reaction rate. (B)Changing the amount of reactants will not chang
What is meant when it is stated that WATER can ""Ionize"" to a certain extent? What are the products that are formed when water ionizes? What is the pH of pure
unabbreviated electron configuration of sodium
need help with all three of these. if you help i’ll rate you most brainliest PLEASE HELP!!
Isaac has four potential jobs to consider, each with different salary offers. From highest to lowest, the salaries are: $47,500, $46,000, $45,000, and $42,000.
Why did Europeans look for sea route to Asia in the 15th century CHOOSE ALL THAT ARE CORRECT A. The Ottoman Turks Control the silk road which was the main land