ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why is it easy to produce a strain of plant that are homozygous recessive
50 points) Write the following passage below with the correct punctuation. Little Tiana told her father Charlottes fairy tale book said if you make a wish on th
who wants to do truth and. d​
Who did Italy ally with in ww2?
3. find the sum, if it exists, of the infinite geometric series s = 21+9+3.86 +.... o s = 36.75 = this infinite geometric series diverges. o s = 12.1 o s= 15.75
Why is it easy to produce a strain of plant that are homozygous recessive
Which best expresses the main effect of the description of Dombey and his son? 1) the description shows that Dombey is happier now that Son is here. 2) the des
Hello anyone from USA here?
Which career path requires training in both computer science and engineering? o a. applications development b. robotics c. bioinformatics d. systems administrat
What is an example of fascism?