twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

Consider u have a dice what are the probabilities of it landing on a number greater than 3
John weighs 148 pounds in hopes to gain 2 pounds a week. Matt weighs 193 pounds in hopes to lose 1 pound a week. how many weeks until they weigh the same
Which was not an opinion given in the speech? If this capsule history of our progress teaches us anything, it is that man, in his quest for knowledge and pro
Analyze how the debate over the bill of rights illustrates the differences between the two parties
What is the day and year during the first scene at daisy's house?
Find the area of a room whose dimensions are 15 1/2 feet by 18 feet
How many combinations can you choose if 3 numbers from the number 1 to 10?
Increasing the left flow tube radius corresponds to _______.
If the perimeter is 102, how long is the longest side?
What would be the effect on the observed melting point of sample were poorly packed?