twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

who was the proprietor of the Maryland colony 1. William Penn 2. James Oglethorpe 3. George Calvert
Simplify: 6n - 7n - 4 + n + 10
who wants to play kahoot
What is the slope of the line in the graph? -5 4. h -2 4 -5 -4-3-3-14 23 4 5x -2 1.4 १ १
Fill in the blank to make the two fractions equivalent.
a machine can produce 6 yards of fabric in 2 minutes how much fabric can the machine produce in 2 hours?
n contrast to most animals, which resource do plants typically compete for? sunlight water space food
Using the chart below, fill out how Nick can improve his Running and Lifting goals while utilizing the FITT Principle.
Select the correct answer from the drop-down menu. Which are the two alternatives for pasting copied data in a target cell or a group of cells? You can right-cl
In which of the following scenarios will natural selection most likely occur? a Very little genetic variation is present in the species b No reproductive barr