jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Silver, gold, platinum, are ferrous metals. TRUE OR FALSE
Jane is 15 years older than Ganesh. She is four times as old as ganesh. Find their present ages
lisa borrows $18 000 over 5 years from the bank. The loan is charged at 8.4% p.a. simple interest. Find the total amount owing at the end of 5 years. (2 marks)
Describe the purpose of 3rd party device drivers and why they are needed. Do device drivers ever need to be updated
The recipe makes 12 miffins. You need 36.
Question 1a. The following equation models the spread of a disease: Where: N(t) is the number of people infected at the time. N0 is the initial number of i
11. Tungsten can also be obtained by reacting tungsten fluoride with hydrogen. The equation for this reaction is WF6 + 3H2 à W + 6HF (i) In an experiment, a che
WILL GIVE BRAINLIEST FOR QUICK ANSWERS!! I RATE WELL FOR GOOD ANSWERS!
A company had $6,992,000 in net income for the year. Its net sales were $15,200,000 for the same period. Calculate its profit margin.
Tulips can be reproduced asexually from bulbs or be grown from seeds, though starting from seed takes 7 to 10 years to cultivate a mature plant and bulbs. How d