jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

A major difference between the Zapotec civilization and the ancient Egyptians is that A) the Egyptians had no access to trade. B) the Zapotecs were not located
100*9-2+12/2= Just need the answer
Leia cuts congruent triangular patches with an area of 15 square centimeters from a rectangular piece of fabric that is 15 centimeters long and 9 centimeters wi
PLS HELP ASP HURRY BEST GETS BRAINLESST AND FOLLOW​
A tour operator has a bus that can accommodate 20 tourists. The operator knows that tourists may not show up, so he sells 21 tickets. The probability that an in
Here is a map of a town. The map shows a centimetre ruler. 1 cm represents 4 km. What is the real-life distance between the park and the museum?
pls pls help! ik it’s super simple but i’m slow
A school is painting its logo in the shape of a triangle in the middle of its sports field. The school wants the height of the triangle to be 8 feet. The area o
The alcohol family has properties similar to_____. HCl H2O NaCl H2SO4
HELP ASAP I WILL GIVE YOU THE POINTS !!! What is the value of x?