rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Due tomorrow pls help. Review the properties of meters used in electric circuits by placing an X in the correct column.
For which value of 0 is sin0=-1: A. Pi/2 B. Pi C. 3Pi/2 D. 2Pi
Please Hurry: Which of the following is an even function? f(x) = (x – 1)2 f(x) = 8x f(x) = x2 – x f(x) = 7
An example for non periodic motion.
Which of the following is a list of equivalent numbers? A. 1.25,114,12.5% B. 0.125,14,12.5% C. 12.5,1212,125% D. 1.25,114,125%
What is the potential difference across a 15 Ω resistor that has a current of 3.0 A?
Which of the following does Virginia Woolf argue that women need in order to realize their potential as writers? Select all that apply. civil rights freedom fro
Find f(g(3). f(x)=2x-5 g(x)=1+x^2
(WILL MARK BRAINLIEST, I NEED HELP URGENTLY) What is the DNA Sequence, Resulting mRNA sequence, Complementary tRNA sequence, and Resulting Amino Acid sequenc
Explain the following terms: positive slope, negative slope, x-intercept, y-intercept