rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

A member of the school track team ran for a total of 81.25 miles in practice over 25 days. About how many miles did he average per day? A) 3.00 miles C) 3.25 mi
What are root words.
haaaaaaaaaaaallllllllp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee plz Item 4 The table shows the number of calories in different numbe
dentify and discuss the three factors to consider when making an informed decision about health products and procedures. (6 Points) Disuss three effects of tech
Choose the correct -er verb ending for the phrase below: Yo beb__ A. -es B. -e C. -o
State legislator are?.
what is discipleship​
what important countries could be reached by steamships after re coaling in Hawaii?
what property is used to get from step 1 : 6(5x-2)=0 to step 2: 5x=2
Which fractions have a LCD of 84? A. 3/4, 1/7, 1/6 B. 2/3, 1/6, 1/42 C. 2/27,1/7, 1/3 D. 2/3 1/6 1/7