danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

Carlos wants to participate in a physical activity that will best improve his heart function. Which type of activity should he choose? Muscle-strengthening Bone
what discoveries brought an end to the stone ages
To what extent did Germany threaten American people, territory, and interest?
DNA copying can be done by bacteria or by using
John's age is 4 more than 3 time Mike's age. If their sum is 20, how old are Mike and John?
Shelby has ten $5 bills and thirteen $10 bills how much money does Shelby have in all
a sporting goods store receives a shipment of 124 golf bags. The shipment includes two types of bags, full-sized and collapsible. The full-size bags cost $38.50
what is the electron configuration for the barium ion (Ba2+)?
Which front is not a standard weather front?Select one of the options below as your answer: a. cool front b. cold front c. warm front d. occluded front
share 56 in the ratio of 1:3:4