danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

2. Why was the Silk Road important? A. It boosted the economy of Africa. B. It prevented the cultural exchange between t Far East and the West. C. It provided s
The Internet is the largest example of a _____?
whchi of the following european nations is least like to share the characteristics stannard uses in descriibing colubmus
Simplify (3.2)(3.22)4.
which expression shows the prime factorization of 40? 2 × 2 × 5 2 × 2 × 5 2 × 2 × 2 × 5 2 × 2 × 2 × 5 2 × 5 × 5 2 × 5 × 5 2 × 5 × 5 × 5
Manuel made $20,000 in taxable income last year. Suppose the income tax rate is 10% for the first $7000 plus 16% for the amount over $7000. How much must Manuel
Main connecting routes - Great Wall of China 500 1,000 miles 500 1,000 kilometers The Silk Road was not just one road. It was a series of ancient t miles from t
when 3.12 g of a nonelectrolyte solute is dissolved in water to make 215 ml of solution at 27 °c, the solution exerts an osmotic pressure of 913 torr. what is t
a. What is m TVZ? Show your work. 3x 120° T R v (2x+15) (2x + 5)°
just need the bottom answer I’ll give Brainly please!