danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

Why did Washington Issue this "Neutrality Proclamation".
Which car has the most kinetic energy? (PLEASE HELP NEED ANSWER ASAP)
structuralism is used to _____ as psychoanalysis is to _____A observation; conscious B thought; society C introspection; free association D society
A boy 1m tall looks at the swimming pool, which appears to be 75 cm deep, according to the people around him. He finds himself almost completely submerged in wa
A function, f(x), represents the distance, in miles, that sarah drives each hour, x. Select the appropriate domain for this situation. A. The set of all positiv
French help! Please don't guess :) What is the contraction for de + les? de les des
Need help explain how to show work to
help help help help!!!!!!!
20 points !!! What are the answer and explain for both questions?!
How to solve for w in V = lwh