Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Miranda has 180 beads for making helpers. She buys 240 more beads. She wants to store the beads in a case with 6 sections. how many beads should Miranda put in
does 2^8 equal (3sqrt{16})^6
_____ use patterns to find solutions instead of using the if-then-else rules that expert systems use.
In certain conditions, hydrogen gas produces the emission spectra shown below. What causes the bright lines seen in the spectra?
Using fMRI procedures, researchers have found that adolescents show greater brain activity than younger or older individuals in response to winning money in a g
-3^0/5^-2 what is the answer?
What is the connective tissue that separates muscles into fascicles (bundles of fibers.
What are two reasons why the Spanish and Portuguese established colonies in South America?
Listen, read, and choose the correct option to complete the sentence. What personal care product may Felipe need for his second step? El acondicionador de pelo
The expressions that are equivalent to 8p+6p answers: p+14 : p•14 : 13p : 14p