Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement accurately summarizes the Alvarez asteroid impact theory of dinosaur extinction? (1)An asteroid struck Earth, altering the environmental condit
Three ways the Vietnam Memorial is controversial
Which diagram best illustrates the economic concept of oppurtunity cost?
True or False questions• Please answer the following questions1. Water is released from plants & animalsFalse—2.Water contains 2 atoms or oxygen3.Water is f
What is one of Edgar Allan Poe’s lasting legacies
Please answer this question ;(
Meg purchased a stereo system at a local store. It cost $675. She paid for it in six equal installments of $139 each. How much interest did she pay? Explanatio
Help.. (correct answers only) Studying DNA to find evolutionary similarities among organisms is a type of _____ evidence.
Which prokaryotes contain peptidoglycan in their cell walls?
Help. business management