roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Which man-made features are typically parallel to the shore?A) Piers B) Breakwaters C) Groins D) Jetties
1.An involvement in risky business transactions in an effort to make a quick or large profit is called? Day Trading Speculation Derivative Trading Credit Defaul
Why would someone choose to earn a JSD degree? O To be qualified to teach at a law school. O To be able to work in a U.S. law firm. O To research a particular i
Alarm care business charges $24 an hour plus a standard equipment fee 4 hours of work cost $126 write an equation in point slope form to describe the situation
Because of safety concerns, many states have increased the age at which teens can begin to drive. Your state legislature is considering raising the minimum driv
4c + 5d - 10c +12 - 11d + c
I can only visit the University Writing Center when you have an first draft fully completed:
1/2 cup almond milk1 heaping cup banana1 cup pineapple1 tsp coconut oil1 tsp acai powder1/3 cup granola1 tbsp coconut chips6 small pieces (chopped) pineapple Wh
Your patient has been involved in an MVA. The term MVA stands for:A) motor vehicle accident. B) motor vehicle crash.C) multiple vascular accidents. D) mitral va
Change 756.2 % to a decimal number.