roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

(1,-4), (2,1), (3,4), (3,3), (4,2) is this a function?
Need Help please ...
The number of representatives from a state ? A. does not change. B. can change after a census. C. is determined by the majority party. D.can never be more tha
what is the flow of a charge called​
what is difference between work done by a fuel and work done by a moving object?​
PLS HELP i'll give brainlyest Pls read passage before answering The junky car bobbed behind Libby's tow truck as she confidently swung both vehicles into her ga
List one idea over which imperialists and anti-imperialists disagreed.
Which of the following structures are typically present in both plant and animal cells? Group of answer choices A)centrioles B)mitochondria C)cell walls D)chlor
Choose an answer and explain why you chose that answer
Katrin Romano receives a Social Security benefit of $322.20 per month. This is 40 percent of her husband Aram's benefit. How much does Aram receive?