rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Which means of comprehending new information best describes a cognitive learner?
what are paragraphs separated by
In which of the following settings would you be likely to find a psychologist working?A) UniversityB) Public school districtC) HospitalD) Government
Countries that currently have low real GDPs per capita are destined to always have lower living standards than countries that currently have high real GDPs per
Starting from rest, your friend dives from a high cliff into a deep lake below, yelling in excitement at the thrill of free-fall on her way down. You watch her,
Tempo markings at the beginning of a score indicate a mandated tempo that should not be changed throughout the entire piece. A. True B.False
What change was noted when cities in Texas were forced to change to single-member districts for at least some city council seats?
How does Washington conclude that the graduates of Tuskeegee normal and industrial institute will influence America?
a lion accelerates from 1.5 m/s to 1.0 m/s in 18.4 s. How far does the lion run during this time?
Fitch Supply Services received $1,000 cash from a customer; the amount was owed to the business from the previous month. What is the effect of this transaction