rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

how is perspiration related to recovery after exercise?
Let f(x) = x - 2 and g(x) = x2 - 7x - 9. Find f(g(-1))
When Ryan’s alarm clock woke him up at eight in the morning, he hardly suspected that he would never hear it ring again. Which narrative device is used in this
The unblocking of popular social media websites in Myanmar is an indication that
Who is the intended audience of the Abraham Lincoln’s The Gettysburg Address?
Which Russian tsar refused to surrender to Napoleon in 1812, even after Moscow had been captured and burned? A. Catherine the Great B. Nicholas I C. Ivan the Te
The narrator of “Sonny’s Blues” is a round and dynamic character. How do we know this? He is one-dimensional and remains the same throughout the story. He is mu
the basic requirements for industry growth are capital natural resources true or false
Why did the U.S. support Saddam Hussein and Iraq in the war against Iran in the 1980s? A. The U.S. considered Iran's militant Islam a bigger threat. B. Iraq thr
What are the reasons for and the goals of the United Nations