msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Keisha the trainer has two solo workout plans that she offers her clients: Plan A and Plan B. Each client does either one or the other (not both). On Friday the
List any health care product that you are using these days, or have used in past. You can also list a product that you are planning to buy.
PLEASE HELP WITH THE FOLLOWING
what do you think are the factors that affect a good speech?​
Complete the sentence with the best verb. Our strawberry and blueberry shake _____ like it could have been made in a restaurant. tastes or taste?
I'M CRYING RIGHT NOW!!!!
how will you charge a glass rod by the method of friction
Which ordered pair is a solution to the equation? -3x + 5y = 2x + 3y A) Only (2, 4) B) Only (3, 3) C) Both (2, 4) and (3, 3) D) Niether
You buy 1.95 pounds of oranges and 1.65 pounds of apples. Oranges and apples sell for the same price per pound. The total​ cost, after using a 75¢​-off ​coupon,
What are Hamlet's madness in relation to an imbalance or "disorder" among the humors?