shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

If two spheres have the same center but different radil, they are called concentric spheres. -True -False
PLEASE HELP! 5 MINS! You are given an n×n board, where n is an even integer and 2≤n≤30. For how many such boards is it possible to cover the board with T-shaped
In the game of​ roulette, a player can place a ​$10 bet on the number 19 and have a StartFraction 1 Over 38 EndFraction probability of winning. If the metal ba
Which characteristic makes "Song of Myself" a free verse poem?
What is the measure of an angle that is nine times it’s complement
Read and choose the correct option to complete the sentence.Fabiola regresó ________ del crucero después de la excursión.al mapaal viajea la cabinaa la ruta
FILL IN THE BLANKS ​
why are these important to US mobilization Attack on Pearl Harbor Creation of the Manhattan project D-Day Executive order 9066 Fall of Berlin (surrender of Germ
Which of the following words is an abstract noun ? A. Test B. Love C. China D. Dog
The amount of saturated fat in a daily serving of a particular brand of breakfast cereal is normally distributed with mean 25 g and standard deviation 4 g. a.