shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Is there anyone who's good in economics that can help me with my questions and can provide me the CORRECT answers, please?
During the presidential election of 1896, William Jennings Bryan:
Fletcher Company collected the following data regarding production of one of its products. Compute the variable overhead efficiency variance. Direct labor stand
Find angle APB Pls faaaast​
Answer Please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Read the passage and answer the question below. Topic: Organ Donation Specific Purpose: To persuade my audience to d
George has been asked to prepare a presentation documenting customer reaction to his company's recently released hand-held gps device. he needs to know what cus
Someone help plzzz!!
Sally sharpens knives in her spare time for extra income. Buyers of her service are willing to pay $2.50 per knife for as many knives as Sally is willing to sha
why was undersea exploration important for developing the theory of plate tectonics
How do you simplify 11[tex] \frac{11}22{?}[/tex]​