Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

transfer between the blood and tissue ,? ​
What happens during a controlled experiment? No observations are made. A factor called a prediction is changed. Many variables are changed at once. The results
Find the Length of the missing side of the right Triangle using the Pythagorean Theorem. Round your answers to the nearest tenth. Please show your work in the "
The product of 87(10000)
What could be used as another word for electrical potential A.wattage B.voltage C.current D.power
Evaluate the expression
Stuck on this problem
Sailor Shettal The Midpoint Formula Aug 04, 1:31:11 PM ? Find the midpoint of the segment with the following endpoints. (10,5) and (6,9) +- Answer: Submit Answe
need help with ques #7 and #9
'Nepal is a multi-geographical country.' Prove the statement giving examples.​