Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

BRAINLIEST FOR THE FIRST CORRECT ANSWER!!!!!!!! Write at least 4 divisors of 240 that are multiples of tens.
What is an example of an object that is too big to see without the help of a model?
mathematical modeling results in formulas that give exact values of real world phenomena over time
Tayesha wants to find more information about a career in architecture. which resource is most likely to give balanced, accurate information
How an atom reacts chemically depends on how willing it is to share?
Technician a says dealerships perform maintenance, diagnosis, and warranty repairs. technician b says dealership technicians rarely are sent for manufacturer tr
How does accuracy differ from precision in a scientific measurement ?
Find the value of the underlined number 380,671 -
Two to the fifth power subtract 4+8 to the second power
Which input value produces the same output value for the two functions on the graph? a)-1 b)0 c)3 d)4