perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

There are 30 students in a class that took a test. The average grade of 10 students was 80. The other 20 students average was 89. What is the overall average fo
How and where has oil, road development, mining, dams and agriculture contributed to local economic, political, and land use issues?
Estimate 46/6,725, then find the quotient.
tanisha ran 3/5 of a 26 mile race in 3.2 hours.if she ran at a constant rate,what was her speed in miles per hour?
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
this gas makes up close to one fourth of the air surrounding earth
How are continental volcanoes formed?
Which words in this sentence are common nouns? Until the Spaniards brought cattle and sheep from Europe, the Aztecs had no dairy products. Choose all answers th
Which of the following statements is not true?"Whom" can serve as the object of a preposition."Whom" is an object pronoun."Who" and "whom" are personal pronouns
How many seismic stations are needed to determine the location of an earthquake's epicenter?