perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

Lee gets a $25 gift card for his birthday. He buys 8 batteries to go in his controllers and has $19 left. Which equation could be used to determine x, the cost
Choose a correct sentence: a) If I had time, I would written this book that I wanted b) If you warm water, it will boil c) I would have bought a house if I
The first worker completes a task 4 hours earlier than the second worker. First they worked together for 2 hours, then the first worker worked alone for 1 hour.
Language development of bilingual learners is ______ than that of monolingual learners. 1) faster 2) slower 3) equal 4) cannot be determined
Write a scene that starts with the line When I stepped outside, the whole world smelled like... A) Fresh flowers and rain B) Burning wood and spices C) Ocean b
Best Buy was having a sale on all flat screen tvs the sale price of a 350 tv was 280 what was the discount rate
Please help, A student sets up the following equation to convert a measurement. (The ? stands for a number the student is going to calculate.) Fill in the mi
7(y-2) 21=(2y)(3) solve the equation
How does the Heart pump blood to the entire body?
Yo pienso ganar el partido.