madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Create the shortest poem ever in world history. This you do, your name could be on the Guiness World Records!
the ratio of boys to girls at the movie is 4:7. If there are 21 girls, how many boys are at the movie?
A Coast Guard ship patrols an area of 125 square miles. The area the ship patrols is a square. About how long is each side of the square? Round your answer to t
Fill in the gaps: .... to the legendary film director Orson Wells, music accounts .... half the work in a movie, mostly without the audience even knowing the na
If x=3 and y=-2 and z=4, what is the value of 3x + 2y - z?
select difference of (8x2-3x3) - (2x2-5x3)
how does art inspire some people
How do round, spiral, and rod-shaped bacteria look like?
If x=3 and y=-2 and z=4, what is the value of 3x + 2y - z?
One of the heaviest rainfalls recorded in Greentown in a 24 hour period was 178.8 centimeters. If the rainfall was constant how many centimeters of rain fell du