madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the general form of the equation for the given circle? x2 y2 − 8x − 8y 23 = 0 x2 y2 − 8x − 8y 32 = 0 x2 y2 − 4x − 4y 23 = 0 x2 y2 4x 4y 9 = 0
U.s. whites have shown the least amount of social distance towards people from a. eastern europe. b. northern europe. c. africa. d. latin america.
Why was the election of 1800 a turning point in American history?
how many remainders are possible when 7 is made as the divisor?
What term refers to a system in which one branch of government is prevented from seizing too much power?
The product of -8 and x is -96.
What do some opponents of the decision to drop the atomic bomb point to s evidence that Japan would have surrendered without the bombs being dropped? The surren
in which phase of matter are the atoms closely packed but still able to slide past each other?
vitamin ___ is the only vitamin the body can produce naturally.
The greek word theatron forms the root for our word _____. torture tent theater scene