moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

identify and explain how the telegraph, the railroad, the hot air balloon, Gatling gun and Minie ball impacted warfare strategy during the Civil War. please
In "The First Seven Years" by Bernard Malamud, how is the climax of the story also an epiphany for Feld? A) Feld's confrontation with Sobel makes him to realize
Of the books in the Hogwarts Library, 1/4 came from Hermione and 8 came from Luna. Of the rest, 14 were Ron’s, 1/2 were Ginny’s. How many books are there in the
halp please mate help
-6,-4,0,2,6..... geometrical,arithmetic or neither?​
Instructions: Find the missing side. Round your answer to the nearest tenth. 30 х 22°
7s paisa 20022.A man bought certain number of litcheeat 20 per R$ 100 and an equal no. of 30 pezRs 100. He mixed them and sold them at25 per Rs 100. Find his ga
Some reporters have revealed that deformed frogs... A. In a quarter- mile radius of nuclear power plants. B. At old land fills that have been covered over and p
Calculate the amount of HCl in grams required to react with 3.75 g of CaCO3 according to the following reaction: CaCO3(s) + 2 HCl(aq) → CaCl2(aq) + H2O(l) + CO2
what is listening in english​