moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

hello WRITE CAUSES AND CONSEQUENCE OF ANY 2 NATURAL CALAMITIES.
math please help me answer choice This system has no solutions. (5/8, 14) This system has infinitely many solutions. (−5/8, 4)
write the Newton's first law of motion any three examples to justify​
Use the divisibility rules to determine which of the following numbers 528 is divisible by. (Check all that apply.) 6 3 5 7 10 2 11 9 4
write a letter to your friend experience after coming to school after lock down​
What was the Closest National Convention, Champ Clark, Buren? Say top 3
3 x 3 x 3 cube is painted and it is cut into 27 cubes how many small cubes will have paint on exactly two faces
what is a common toxin produced by human body cells when they respirate without oxygen (anaerobically) as in an emergency A) they produce their own oxygen B) a
A scientist uses a submarine to study ocean life she begins at C level which is at an elevation of 0 feet then she travel straight down for 90 seconds at a spee
Elena has $225 in her bank account. She takes out $20 each week for weeks. After weeks she has d dollars left in her bank account. Write an equation that repres