quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

The book shows how to add and subtract binary and decimal numbers. However, other numbering systems are also very popular when dealing with computers. The octal
Which poem-turned-song, written by Katharine Lee Bates, was originally called “Pikes Peak” and describes our country’s natural splendor and the patriotism of i
Two ratios (fractions) that are equal to each other.
Two ratios (fractions) that are equal to each other.
Believing that all football players are academically challenged, that all African Americans are great athletes, and that all women can cook well are examples o
Ratio of the change in an amount to the original amount expressed as a percent. Dependent variable Percent of change Percent of decrease Percent of increase
The first official U.S. flag, adopted in 1777, had what component(s) on it? a. Thirteen stars and thirteen stripes b. Thirteen stripes and the words “Don’t Tr
What are two movies which titles relate to 4th of July?
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch .each person in the group had either one soup or one sandwich.the sandwhiches cost $7.75 each and th
Calculate the number of oxygen atoms in 2.00 moles of Mn2O7