quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

I'M CRYING RIGHT NOW!!!!
What lands did the British gain in the treaty of Paris?
How is one metre length define in SI system?​
In this story, draw one line under each common noun and two lines under each proper noun. There are 41 common nouns and 12 proper nouns. Before the founding of
Prepare a Trading Account from the following particulars for the year ended 31st March 2017:- Particulars (₹) Particulars (₹) Opening Stock 2,50,000 Purchases R
why might a person act one way in one relationship and differently in another?
In 1–2 sentences, explain one thing that should be included in a conclusion and one thing that should not be included. Help Please there is 2 other question I n
Which one of the following is the correct answer ? Cellular respiration is similar to photosynthesis in that they both A produce ATP B involve chemiosmosis C ma
Alternate exterior angles are congruent which angle forms a pair of alternate exterior angles with angle 2?​
Pablo had never imagined that his book would receive so much press coverage. It was just an account of his childhood during the civil war in his homeland. He ha