nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Que general fue presidente de mexico de 1920 a 1924
an artisan is creating a circular street mural for an art festival. the mural is going to be 50 feet wide. find the area of the mural to the nearest square foot
Why did the U.S. begin fighting the Vietnam War in 1964? Was the fighting justified?
what is the formula for the nth term of a geometric sequence with a4 = 16 and r =1/2 ?
The United States and Soviet Union signed ______________ during George H. Bush's administration
The atoms and molecules in a gas are in constant motion. Temperature is a measure of their speed as they move. How are these related?
In seattle's speech, he states, "yonder sky has wept tears of compassion on our fathers for centuries untold".this statement is an example of a. a simile. b.
what unit is used to measure a car
Who is responsible for scheduling and providing company-level safety training? answer a. company officer b. training division c. personnel department d. hea
Why did Phoenicians developed a currency?HELP ASAP