nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate for 822.6 km in 18 hours? Enter your answer, as a decimal, in the box. Please Help
( C = 5b+200 ) this equation is used to find C, the total cost for painting a quantity of books (b) . What equation is equivanlent when solved for B in terms
Waldo has just learned that the United States sent armed forces to support south Vietnam during the 1960s and early 1970s. What is the best reason WHY troops we
Jessie Jessie bought a t-shirt for $6 it was originally $8 what discount did she receive
List at least 4 ways that Americans sacrificed for the war effort
What was the major reason for banning the use of most chlorinated hydrocarbon insecticide in the us?
How many solutions can be found for the linear equation? 6( 3x/2 + 4) - 10 = 1/2 (4x + 16) A) no solutions B) one solution C) two solutions D) infinitely
For 43 points! Can someone please help me out with writing a poem explaining the 3rd amendment
HEROIN 1)Provide one fact about the effects it can have on your body. 2) Locate a picture (copy/paste) showing how it damages a person’s body 3) If faced wit
Which is internal stimulus? A. an increase in moisture B. feelings of hunger C. number of hours of daylight D. the temperature at night