smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how you might change your normal everyday browsing habits​
You maintain that physical changes in late adulthood are largely related to built-in time limits to cell reproduction. It's safe to say that you endorse the ___
If a cone shaped vase can hold 45 cubic centimeter of water and has a radius of 2 centimeters what is the height of the vase use 3.14 for pi round to the neares
PLEASE HELP If a football player passes a football from 4 feet off the ground with an initial velocity of 36 feet per second, how long will it take the footba
As 390 g of hot milk cools in a mug, it transfers 30,000 J of heat to the environment. What is the temperature change of the milk? The specific heat of milk is
What is the maximum value of the objective function, P, with the given constraints? P=10x+50y x+y≤18 x+3y≤30 x≥0 y≥0 180 420 500 900
(Ud.) / salir antes de las cinco
What is photosynthesis
how can we make state inclusive?​
Complete the sentences below that describe the process of dune movement. Note that some terms will remain unused. View Available Hint(s): saltation, windward,