smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Spanish Work!!!!!! Spanish 1 middle school
Tamarisk, Inc. gathered the following reconciling information in preparing its April bank reconciliation: Cash balance per books, 4/30
write your own poem about water (this it to help people with their creativity, pls make it your own, and dont report for no reason pls)
Enrique, ___ tienes en la maleta?
HELP PLEASE ASAP i need the help right answers only!
PlZ answe this I BEG YOU!!
if the area of the square 64 CM find the side of the square also find the perimeter​
One of the great mysteries of the world is why hotdogs and hotdog buns come in packages of different sizes. Hotdogs come in packs of 8 and buns come in packs of
girls yall need to stop saying yall found somone better even know yall know us boys will change our whoe life for yall but yall go out and leave us and i know i
There is a house in New Orleans they call the rising sun. finish leyrics also free point