lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

-50 + 5/13p when p= -26
22. According to the 2010 Census, the largest group of minorities in the United States are of what descent? Hispanic O a Asian African American Native American
What can United Nations do about human rights violations?.
What term best refers to the collective thinking of certain people? ethnic O culture globalization cuisine
Jose and David each had to rent cars for their company. Jose rented some vans and some SUVs in California$312. David rented some vans and SUVs in Nevada. The c
what is the area of a square and a right triangle combined?
Four different sets of objects contain 2,5, 6, and 7 objects, respectively. How many unique combinations can be formed by picking one object from each set?
What's the difference between analogy, metaphor and simile?.
Hakim is saving money to buy a new bicycle. So far, he has saved $12. This amount is 8% of the amount he needs to buy the new bike. What is the cost of the bicy
Write an equation that represents the second ionization energy of nickel.