lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

3x (4x^2 + 4xy + 5y - 6) = ?​
Investing widely without regard to risk is called: A. Insider trading B. Selling short C. Buying on margin D. Speculation
1 - Um terreno quadrado tem 7,25 m de lado. A metragem de arame necessária, para cercá-lo com 3 voltas, é de: * 10 pontos A) 29 m B) 43,5 m C) 87 m D) 21,75
What is the slope of the line shown below (3,9) (1,1)
4. The NRF guiding principles include engaged partnership, tiered response, unity of effort and readiness to act, and A Whole Community B. Environmental Respons
1. find x and y 2. find the measure of each side of LMN
1) Which of the following languages does not use a definite article ? a) French b) Russian c) German d) Modern Greek
Calculate the pOH and pH of a solution which contains 0.001 M NaOH. Assume 100% ionization. (Need an in-depth explanation with formulas please)
Two factors that regulate (control) glandular secretion.
state the situations where the falling tune is used.give examples ​