vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is HPLC? List its basic parts and state their functions​
Question:6 ...................................
Please Help Me, Find measure b please​
SAT Math Question: If a ^2+b^2=258, what is the value of (a+b)^2+(a-b)^2?? Please explain how you arrived at your answer. Thank you!
are penn foster highschool proctored exams optional?​
What is weathering? A. Process by which weathered and eroded materials is deposited by wind, water and ice. B. The movement of weathered material by wind, water
C. ax + bx = 10 I need help, I am going into HS and don't understand how to solve this. This is summer HW
Can someone help me in this plssss I really need it
Which statements are true about the graph of the function h(x) = -5x2 + 60x - 200? Select three options. The axis of symmetry is the line x = -6. The graph of h
the pH of carbonated drink is 3.0 what is the hydrogen ion concentration of the drink?